Zespół Centrum Kształcenia

Struktura Centrum Kształcenia

Centrum Kształcenia administruje i koordynuje procesy pozostające w kompetencjach Prorektora ds. Kształcenia, w tym procesy kształcenia w ramach studiów wyższych, studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia. Nasza misja obejmuje wsparcie działalności władz uczelni poprzez organizowanie i koordynowanie procesów obsługi pracowników dydaktycznych i administracyjnych w określonych obszarach. Do naszych zadań należy:

1.  Organizacja i koordynacja procesu kształcenia: To obejmuje zarządzanie studiami wyższymi, studiami podyplomowymi i innymi formami kształcenia. W szczególności przygotowywanie projektów aktów prawa wewnętrznego, dokumentów i działań związanych z procesem kształcenia.

2. Koordynacja studiów: Zarządzanie tworzeniem, przekształcaniem i znoszeniem kierunków studiów oraz dbanie o akredytację i jakość kształcenia.

1. Obsługa administracyjna: Przyjmowanie i obsługa wszelkich pism, wniosków i odwołań związanych z kształceniem.

2. Wsparcie techniczne: Pomoc dla wydziałów i innych jednostek uczelni w korzystaniu z systemów związanych z kształceniem.

1. Nadzór nad obciążeniami dydaktycznymi nauczycieli akademickich: Monitorowanie pensum i godzin ponadwymiarowych, które nauczyciele akademicy przeznaczają na prowadzenie zajęć dydaktycznych.

2. Sprawozdawczość: Przygotowywanie raportów na podstawie dostępnych danych dotyczących kierunków studiów. Te raporty są skierowane do Władz Uczelni, organów krajowych, samorządowych, Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce “POL-on” oraz innych instytucji.

3. Organizacja szkoleń i spotkań informacyjnych: Prorektor ds. Kształcenia organizuje szkolenia i spotkania dla pracowników Politechniki Łódzkiej, aby omówić proces kształcenia.

4. Współpraca międzyuczelniana: Przedstawianie własnych inicjatyw dotyczących organizacji procesu kształcenia na forum międzyuczelnianym.

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki KONTAKT.