Centrum Kształcenia administruje i koordynuje procesy pozostające w kompetencjach Prorektora ds. Kształcenia, w tym procesy kształcenia w ramach studiów wyższych, studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia. Nasza misja obejmuje wsparcie działalności władz uczelni poprzez organizowanie i koordynowanie procesów obsługi pracowników dydaktycznych i administracyjnych w określonych obszarach. Do naszych zadań należy:
2. Koordynacja oraz przygotowywanie projektów aktów prawnych, dokumentów i działań będących w kompetencjach Prorektora ds. Kształcenia w zakresie prowadzenia studiów wyższych, studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia.
3. Analiza dostępnych źródeł finansowania, zasad konkursów, wytycznych dotyczących aplikowania i realizacji projektów edukacyjnych.
4. Realizacja działań związanych z nadzorem Prorektora ds. Kształcenia nad jednostkami Uczelni w zakresie organizacji, rozwoju i doskonalenia procesu kształcenia w ramach studiów wyższych, studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia.
5. Koordynacja spraw związanych z tworzeniem, przekształcaniem i znoszeniem studiów wyższych, studiów podyplomowych oraz innych form kształcenia.
6. Koordynacja spraw związanych z rozwojem nowoczesnych metod kształcenia oraz rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich.
7. Prace związane z wdrożeniem, administrowaniem, modyfikacją i utrzymaniem systemów związanych z organizacją i obsługą procesu kształcenia w Uczelni.
8. Wsparcie merytoryczne wydziałów oraz innych jednostek organizujących lub wspierających kształcenie w zakresie przygotowywania i składania wniosków projektowych oraz realizacji projektów edukacyjnych z wykorzystaniem dedykowanych systemów informatycznych.
9. Realizacja działań kontrolnych i monitorujących w projektach w uzasadnionych przypadkach.
10. Monitoring realizacji projektów i utrzymania wskaźników w okresie trwałości.
11. Realizacja kompetencji Prorektora ds. Kształcenia związanych z nadzorem nad planowaniem i wykonaniem obciążeń dydaktycznych przez nauczycieli akademickich (pensum i godziny ponadwymiarowe).
12. Prowadzenie sprawozdawczości na podstawie dostępnych danych w zakresie kierunków studiów oraz uczestników studiów podyplomowych – dla władz Uczelni, władz krajowych i samorządowych, Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce „POL-on” oraz innych organów i instytucji.
13. Organizacja szkoleń i spotkań informacyjnych dla pracowników PŁ dotyczących procesu kształcenia (w tym realizacji projektów edukacyjnych).
14. Przedstawianie Prorektorowi ds. Kształcenia własnych inicjatyw dotyczących współpracy na forum międzyuczelnianym oraz międzynarodowym (w ramach sieci i partnerstw) w zakresie organizacji procesu kształcenia.
15. Współpraca z Uczelnianym Centrum Informatycznym Politechniki Łódzkiej (UCI) oraz innymi jednostkami organizacyjnymi Uczelni w zakresie spraw związanych z kształceniem w dedykowanych systemach informatycznych do prezentacji programów, obsługi studiów i systemie POL-on.
16. Współpraca z Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia.
17. Obsługa administracyjno-biurowa i techniczna Centrum Kształcenia.
Po więcej informacji zapraszamy do zakładki KONTAKT.